Maden Sahaları

Almila Maden Sahası
Almila Maden Sahası

Sahamız Kayserinin Develi ilçesi Havadan Mahallesi bölgesinde bulunan Karnıyarık mevkinde yer almaktadır. Yaklaşık 20 yıldır faaliyette olan bu maden ocağından çinko, kurşun ve kurşuna bağlı olarak gümüş üretilmektedir. Ocağımızda bir kuyu olmak üzere iki adet giriş çıkış mevcuttur. 120 metre kuyu derinliği olan ocak dört kattan oluşup ocakta 3 katta 3 vardiya çalışarak aylık yaklaşık olarak sülfürlü olmayan 1000 ton çinko ve kurşun cevheri üretimi yapılmaktadır. Yıllık ise 12 bin / 15 bin ton cevher üretimi yapılmaktadır.

Devamını Oku
Zengan Metal Madencilik Sahası
Zengan Metal Madencilik Sahası

Zengan metal sahası Kayseri ili Yahyalı ilçesi Aladağlar bölgesi yayla yolu üzerinde Çamlıca Mahallesi Suçatı mevkinde bulunmaktadır. 1960’lardan beri faaliyete olan bu ocakta karbonatlı Çinko, Oksitli kurşun, Sülfür geçişli çinko kurşun barındıran bir maden yatağına sahiptir. 1.477,24 hektar ruhsat alanına sahip ocağımızın biri kuyu olmak üzere üç adet giriş çıkışı mevcuttur. 160 metre kot alan ocağımızda 3 vardiya çalışarak aylık yaklaşık olarak 2000 ton cevher üretilmektedir. Yıllık ise 25 bin / 30 bin ton cevher üretimi gerçekleşmektedir.

Devamını Oku
Erva Madencilik Sahası
Erva Madencilik Sahası

Kayseri ili Yahyalı İlçesi Süleymanfakılı mahallesi bölgesinde zamantı ırmağı kenarında bulunan çinko kursun ocağımızda 12 ay üretim yapılmaktadır. Sahamızda ağırlıklı olarak karbonatlı çinko ve Oksitli Kurşun bulunmaktadır. Sahamız resmi olarak 2019 yılında faaliyette geçmiştir. Ocağımızda ikisi galeri olmak üzere 3 adet giriş çıkış bulunmaktadır. 60 metre kuyu derinliği, 3 kattan oluşan ocağımızda 3 vardiya çalışarak aylık 1000 ton ton cevher üretimi yapılmaktadır.

Devamını Oku
×