Laboratuvar

Laboratuvar

Aycore madencilik laboratuvarı olarak ilk önceliğimiz aldığımız numunelerin doğru sonuçlara ulaştırılması için uygun metotların uygulanmasını sağlamaktır. 

Laboratuvar ekibimiz; kalite standartlarını bilen ve uygulayan gerekli eğitimi almış, deneyimli personellerden oluşmaktadır. Bağımsız, tarafsız, doğru ve güvenilir analiz sonuçlarına ulaşmak ödün vermediğimiz standardımızdır. Laboratuvarımızda modern cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazların doğru sonuçları vermesi için belirli periyotlarla bakımları yapılmakta ve teknolojiyi yakından takip ederek analizlerimizi kolaylaştıracak cihazlar kullanılmaktadır.

Maden ocaklarımızdan çıkan cevherlerden sürekli numune alınır. Laboratuvarda kalite kontrolüne tabi tutulur. Kalite kontrolü tamamlanan cevher numuneleri kontrol raporlarına göre sınıf sınıf stoklanır. Sınıflandırılan stoklar satışa hazırlanır.

Laboratuvarımızda nem tayini ve yaş metotla analiz yapılmaktadır. (Zn, Pb, Fe, Cl, Mg, Ca, S, Cr)

Yer altından çıkarttığımız cevherin numunelendirme ve analiz işlemlerinin tamamı laboratuvar ekibimizce yönetilmektedir. Cevherin analizi yapıldıktan sonra sınıflandırma işlemi yine laboratuvarlarımızın yönlendirilmesi ile yapılmaktadır. Laboratuvarımız üretim ve yatırım kararı verme konusunda yaptığı analizlerle yol gösterici olmaktadır.

×